Prodej stylově zrekonstruované chalupy, 100 m2 – Řečice – Záběhlice (u Lipnice n. Sáz.)

3 998 000 Kč

00236

ID nemovitosti

255 m2

Velikost

Popis

K prodeji nabízíme krásnou stylovou chalupu, která prošla precizní rekonstrukcí v r. 2021/2022 (do rekonstrukce vloženo 3,5 mil. Kč). Původní chalupa pochází z roku 1931. Nachází se v klidné vesnici na adrese Řečice 4 (Záběhlice, u Sv. n. Sáz, Lipnice n. Sáz. a Humpolce – okres Pelhřimov). Stojí na malebné návsi se zvoničkou, kde můžete slyšet tradiční odbíjení poledne. Zároveň, jakmile vstoupíte na toto místo, necháte se pozvolna unést pocitem zpomalení času a kouzlem tohoto jedinečného prostředí.

Při vstupu do domu vás zaujme perfektně zpracovaná klasická podlaha a veliký prostor vstupní chodby, ze které se vchází do všech místností zvlášť. Po pravé straně vás rovnou láká vstoupit do hlavní obytné místnosti krásně opravenými dřevěnými dveřmi, po celé místnosti je položena podlaha z půdovek a zaujme vás designové pojetí celého prostoru – moderní se starým nábytkem, což přidává na atraktivnosti celého objektu. Ze vstupní chodby se také vchází do místnosti pro zazimování nábytku a úložné prostory. Dále po levé straně je otevřen vstup do novostavby s kuchyňským koutem s velikým moderním vstupním oknem do zahrady, koupelna a 2x wc s 60l boilerem na teplou vodu. Po schůdkách vstupujeme do podkroví, které je zatím kompletně otevřené. Zde je možné ještě vytvořit příčky a místnosti si tak vymezit pro větší soukromí. Takto otevřený prostor má ale hodně co do sebe.

V celém přízemí je podlahové vytápění (ele. topné rohože) pod podlahou z klasických tepelně-vodivých půdovek. Atmosféru si můžete ještě zintenzivnit ohněm v kamnech, z nichž teplo prochází kovovým komínem až do podkroví. V přistavené novostavbě si můžete upéct bábovku v nové kuchyni s výhledem a vstupem do zahrady, kterou zdobí velký ořešák a jabloně.
Chalupa je napojena na obecní vodovod a na zahradě je tříkomorový septik o objemu 5 m3 určený k vyvážení (připraven na napojení na odtok). Dále je možné instalovat domovní čističku.
V domě jsou zhotoveny veškeré rozvody elektřiny v mědi, v patře jsou rozvody pro umístění infrapanelů – topných těles.
Dalším bonusem v této nemovitosti je instalovaný systém proti kapilární vlhkosti zdiva BioDry (nákladnost 170tis. Kč), který zde byl umístěn v prosinci 2023. Přirozený stav vlhkosti zdiva je garantován do 2 let od umístění systému – zároveň je vše ovlivněno tím, jak často je chalupa obývána… Poslední dobou byla obývána méně, proto se majitelka rozhodla tento systém pro „zdraví“ zdiva pořídit. Tato nová technologie je využívána v kostelech a staveních, kde hrozí kapilární vlhkost zdí.
Každá z místností v chalupě má svůj termostat, který lze řídit dálkově, pokud je připojeno WiFi. Stejnou funkci má i ohřívač vody. Pokud v chaloupce nejste, můžete jen temperovat a přidat před příjezdem :-). Špaletová okna mají vnitřní izolační dvojskla, v novostavbě jsou všechno trojskla.

K chalupě existuje obsáhlá technická dokumentace a fotodokumentace o její rekonstrukci. Veškeré akce jsou pečlivě zaznamenány, čili historii oprav domu lze řádně prostudovat, rovněž tak fotografie o původním stavu nemovitosti. Majitelka sama se zabývá stavebními pracemi a studiemi, proto je tato nemovitost zrekonstruována v nejlepším vědomí a svědomí. Důkazem k pečlivé rekonstrukci je Průkaz energetické náročnosti, který vyšel skvěle (viz. fotogalerie). Je také možné přikoupit si obecní pozemek před domem.

Toto místo přímo volá po trávení odpočinkových chvil, případně je možné pořídit si jej za účelem pronájmů – na serverech o rekreaci by se vzhled a umístění této chalupy určitě mezi ostatními vyjímal.
Poblíž se dají objevit krásné toulky přírodou kolem hradu Lipnice nad Sázavou, podél lomů a zajímavých skalních reliéfů – Národních památníků, přírodních rezervací a krajiny spisovatele Jaroslava Haška.

Ve fotogalerii je 23 fotografií, pokud se vám nezobrazují celé, váš prohlížecí server to nedovoluje. Napište si o odkaz pro celou fotodokumentaci, kterou máme na našich stránkách.

Koupi této nemovitosti ze srdce doporučuji, ráda vás vezmu na prohlídku…

Adresa

Adresa: Řečice
 • Země: Czech Republic
 • Město: Řečice
Otevřít v Google Maps
 • ID nemovitosti 00236
 • Cena 3 998 000 Kč
 • Typ nemovitosti Na prodej
 • Velikost 255 m2
 • Kategorie Domy Chalupa
 • Lokalita Řečice
 • Okres Pelhřimov
 • Plocha 255 m²
 • Počet podlaží 2
 • Stav objektu Po rekonstrukci
 • Budova Cihlová
 • Energetická náročnost budovy C - Úsporná

Kontakt

Sylvie Vrbická

realitní makléřka
+420 724 963 314
sylvie@khreality.cz
Další nemovitosti